Haber Merkezi - Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, Başakşehir'deki İkitelli Organize Sanayi Sitesi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Kurum, burada yaptığı açıklamada, ekonominin lokomotifi İstanbul" anlayışını sanayi kuruluşlarında yaygınlaştırmak zorunda olduklarını kaydetti. Sanayicinin ve üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Kurum, "İstanbul'un sanayisini her daim ayakta tutmak zorundayız. İstanbul'un üretimini ayakta tutmazsak, ülkenin üretimi düşer, çöker" dedi.

Öte yandan, hayata geçirecekleri yeni lojistik merkezleri ve Mahmutbey Kavşağı düzenlemesi ile trafik çilesini de ortadan kaldıracaklarını söyleyen Kurum, şu ifadeleri kullandı: 

"Bu lojistik üsler şehrin kuzeyinde, Kuzey Marmara Otoyolu güzergahında olacak. Şehrin içine girecek kamyon trafiğini direkt Tuzla'dan, şehrin kuzeyine alacak. Mahmutbey Kavşağı'na girmek ve çıkmak bir çile haline gelmiş. Burada da çok önemli bir projeyi hazırladık ve bu projeyi öncelikli işler arasına koymak suretiyle hızlıca hayata geçireceğiz."

"Dirençli sanayiyi İstanbul'umuza kazandıracağız"

Ayrıca, Kurum, İstanbul'da sanayinin de depreme hazırlıklı olması gerektiğine dikkat çekerek, bu konuda çalışmalar hazırlanacağına değindi. "İstanbul olmazsa, Türkiye olmaz" diyen Kurum, şunları kaydetti:

"İstanbul'da yaşayacağımız bir afet, İstanbul'da yaşayacağımız bir problem ülkemizi etkiler, ülkemizin geleceğini etkiler. Bu bir milli güvenlik meselesi ve terörle mücadele kadar önemli. O yüzden biz İstanbul'un sanayisini her daim ayakta tutmak zorundayız. İstanbul'un üretimini ayakta tutmazsak, ülkenin üretimi düşer, çöker. O yüzden biz konutlarda nasıl bir dönüşüm hayal ediyor, nasıl bir dönüşümü projelendirip hayata geçiriyorsak aynı anlayışla sizlerle el ele vereceğiz. Hep birlikte güçlü sanayiyi, dirençli sanayiyi İstanbul'umuza kazandıracağız."

Kayseri'de midyeye işlenen Atatürk portrelerinin sergisi açıldı Kayseri'de midyeye işlenen Atatürk portrelerinin sergisi açıldı