İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından aktardığına göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "NARKOÇELİK-20" operasyonunda, Güney Amerika'dan Türkiye'ye yapılan büyük bir kokain sevkiyatı durduruldu. Operasyonlar sonucu toplamda 373 kilogram kokain ele geçirilirken, 9 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar hakkında, "Ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek," ifadelerini kullanarak, uyuşturucuyla mücadelenin devam edeceğini belirtti.

50 bin emekliye şok: Bayram sonrası maaşları kesilecek 50 bin emekliye şok: Bayram sonrası maaşları kesilecek

Operasyon, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı'nın koordinasyonunda gerçekleşti. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün de destek verdiği operasyonlar, Bursa'nın Gemlik limanındaki bir konteynerde gizlenmiş uyuşturucunun tespiti üzerine başlatıldı.

Muhabir: Ahmet Ertüm