Haber Merkezi - Başbakanlık Basın Ofisi'nden yapılan açıklamaya göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Sinvar'ın evinin kuşatıldığını öne sürdü. 

ABD, Yemen'deki Husilere karşı Kızıldeniz'de 4 savunma saldırısı düzenledi ABD, Yemen'deki Husilere karşı Kızıldeniz'de 4 savunma saldırısı düzenledi

Ayrıca, Netanyahu, "Evi kalesi değil, kaçabilir ama onu bulmamız an meselesi" dedi.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Mirjana Spoljaric ile görüştüğü bilgisini paylaşan Netanyahu, Kızılhaç yetkililerinin Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirleri ziyaret etmesinin sağlanması için Spoljaric'den Katar ile iletişime geçmesini istediğini belirtti. 

Bununla birlikte, İsrail ordu sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada ise İsrail özel kuvvetlerinin "ilk defa" Han Yunus kent merkezinde savaştığı kaydedildi.

Özel kuvvetler dışında birliklerin de Han Yunus kent merkezini kuşatmaya başladığı ifade edilen açıklamada, Hamas'ın Gazze'deki lideri Yahya Sinvar ile İzzeddin el-Kassam Tugayları Komutanı Muhammed ed-Dayf'ın da bu bölgeden olduklarına işaret edildi.

Editör: Web Editör6