Haber Merkezi - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Nusr-Et" isimli iş yerine silahlı saldırı gerçekleştiren kişilerin yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya, elebaşılığını yurt dışında firarda bulunan Barış Boyun ve Volkan Reçber'in yaptığı organize suç örgütüne yönelik "Mahzen-22" operasyonunun düzenlendiğini belirtti.

Operasyon kapsamında Boyun ve Reçber'in talimat vererek yaptırdığı, Beşiktaş'taki "Nusr-Et" isimli iş yerine yönelik silahlı saldırı eylemini gerçekleştiren 5 şüphelinin gözaltına alındığını aktaran Yerlikaya, operasyonda 4 ruhsatsız tabancaya, çok sayıda fişek, çelik yelek ve kar maskesine el konulduğunu kaydetti.

Ümit Özdağ: "Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz" Ümit Özdağ: "Türkiye'nin menfaatlerinin aleyhinde bir gelişme olarak görüyoruz"

Operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, "Halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Organize suç örgütlerine karşı operasyonlarımız şafak sökerken de gün batarken de kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.