Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Kabala, Erzurum'da son yolculuğa uğurlandı.

Askeri uçakla Şırnak'tan Erzurum'a getirilen Kabala'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, Hava Meydan Komutanlığı'nda düzenlenen törenden sonra doğduğu Hınıs ilçesinin Bellitaş Mahallesi'ndeki baba evine götürüldü.

Şehit Onbaşı Kabala için bayraklarla donatılmış köy meydanında askeri tören düzenlendi. Erzurum İl Müftüsü Rüstem Can'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Kabala'nın naaşı, tören mangasınca omuzlarda taşındı.

Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe'yi babası teslim aldı Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe'yi babası teslim aldı

Çiçek-Cemal Kabala çiftinin beş çocuğundan ikincisi olan 26 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Onbaşı Kabala’nın cenazesi, doğduğu mahallenin mezarlığında toprağa verildi.

Askeri törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz, Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, kaymakam ve ilçe belediye başkanları, asker, polis ve vatandaşlar da katıldı.

Editör: Esin Özdemir