Osmaniye merkezli operasyonlarda iki suç örgütü çökertildi Osmaniye merkezli operasyonlarda iki suç örgütü çökertildi

Haber Merkezi - Candaş Tolga Işık'ın programına konuk olan Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye'nin deprem gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

Kendisine Belediye Başkan adaylığı teklif edildiğini de açıklayan Görür, iki partinin yaptığı teklifini "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklif edildi. İstanbul Büyükşehir'i İyi Parti teklif etti, Elazığ Belediye Başkanlığını CHP etti. Teklifler oldu, çok teşekkür ederim beni onare ettiler" sözleriyle anlattı.

Teklifi kabul edip etmediği sorusuna ise Görür, şu şekilde yanıt verdi: 

"Kabul edip etmemek değil benim yoluma yöntemime inancıma ters. Ben partiler dışı siyaset dışında olmalıyım ki beni AK Parti de dinlesin CHP de dinlesin, MHP'de dinlesin. Beni takip edenlerin önemli bir kısmı AK Partili, MHP'li.

Yazıyorlar bana 'Hocam Allah senden razı olsun' diye. Ben bir partinin adamı olabilir miyim yani? Naci Görür olarak bir oyum var o ayrı. Ama biz bu deprem belasını bu ülkenin başından def edeceksek Türkiye Cumhuriyeti olarak, hükumetiyle, muhalefetiyle, siyaseti bu işin dışında bırakmamız gerekiyor."