Bakan Yerlikaya: Çocuk müstehcenliğiyle mücadeleye yönelik "Sibergöz-22" operasyonunda 15 şüpheli yakalandı Bakan Yerlikaya: Çocuk müstehcenliğiyle mücadeleye yönelik "Sibergöz-22" operasyonunda 15 şüpheli yakalandı

Haber Merkezi - Rize’de kent merkezinde bulunan bir alışveriş merkezi, yaklaşan yılbaşı için AVM binasına ışıklarla süsleme yaptı. AVM’nin dış cephesinde yapılan hediye paketi şeklindeki süsleme, sosyal medyadaki bazı paylaşımlarda haç işaretine benzetilirken gökkuşağı renklerindeki şemsiyelerin ise LGBT'yi temsil ettiği iddia edildi. 

Gelen tepkiler üzerine işletmeden yapılan açıklamada alışveriş merkezlerinin hediye alınan yerler olduğu için bu şekilde bir tasarım yapıldığı belirtilerek, “Kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesi, henüz tamamlanmış değildir. Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz” denildi.

Hukuki süreç başlatacaklar
Açıklamada tepkilerle ilgili hukuki süreç başlatılacağı belirtilirken, “Kuruluşumuzun itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atmaya kararlı olduğumuzu vurgularken, adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak, bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz” sözlerine yer verilerek yapılan süslemenin henüz tamamlanmadığı ve iki kurdele daha ekleneceği de belirtildi.

Editör: Web Editör4