Haber Merkezi - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün Elmadağ'daki iftar programındaki konuşmasında, AK Parti'nin ABB Başkan adayı Turgut Altınok'un kızlarının KPSS'ye girmeden RTÜK'te memur olarak çalışmaya başladığını iddia etmişti. Altınok ise bu iddialar üzerine bugün yaptığı açıklamada "Londra’da kızına kurduğu şirketin ortaklarını açıklasın. Londra’daki daireyi hangi parayla aldığını sorun" demişti.

Kapak 202133

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise bugün sosyal hesabından yaptığı açıklamada, hiçbir siyasi ismin veya bürokratın yakını için haksız, sınavsız ve usulsüz işlem yapılmadığını söyledi. Şahin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Camide kaçak göçmenleri yakalayan polis sürgün edildi Camide kaçak göçmenleri yakalayan polis sürgün edildi

"31 Mart 2024 yerel seçimlerine çok az bir zaman kala, gerek bazı adayların gerekse birtakım medya kuruluşlarının mesnetsiz, asılsız iddiaları sanki gerçekmiş gibi yayınlayarak kurumumuz ve çalışanları üzerinden algı oluşturma çabası kabul edilemez. RTÜK’te yapılan tüm atamaların ve Üst Kurulumuza diğer kamu kurumlarından geçişlerin tamamı 30 yıldır ilgili Kanun tarafından belirlenen yöntemlerle usulüne uygun olarak yapılmaktadır. Yapılan atamalar yürütülen hizmetlerin gereği olarak yerine getirilmektedir. Hiçbir siyasi ismin veya bürokratın yakını için haksız, sınavsız ve usulsüz işlem yapılmamıştır. Seçim döneminde söyleyecek sözü olmayan, anlatacak bir tane icraatı bulunmayan kişilerin kurumumuz üzerinden yalan ve yanlış algı oluşturma çabalarına müsaade etmeyeceğiz."