Haber Merkezi - Saadet ve Gelecek partileri 4 ilde ortak aday çıkaracak, diğer illerde ise farklı partilerden adaylar desteklenecek. Alınan karara göre Gelecek Partisi'nden yapılan açıklamada, "Sayın Genel Başkanımızı başta olmak üzere Gelecek Partisinin tüm mensuplarının ortak şiarı Önce millet Sonra parti sonra bendir" denilerek 5 ilde DEVA, İyi Parti, Demokrat Parti ve AKP'nin bilgisi verildi.

Her iki partinin ortak adayları şu şekilde açıklandı:

Konya: Abdulkadir Karaduman (Saadet Partisi)
Hatay: Necmettin Çalışkan (Saadet Partisi)
Denizli: Sema Silkin Ün (Gelecek Partisi) 
Tekirdağ: Ahmet Akçay (Gelecek Partisi)

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin destekleyeceği diğer partilerin adayları şöyle:

Düzce Murat Caymaz (DEVA)
Tokat: Şeref Menteşe (İyi Parti)
Kili: Yasin Topaloğlu (İyi Parti)
Ordu: Serhat Çelebioğlu (Demokrat Parti)
Mardin: Abdullah Erin (AKP)

Açıklamada iki partinin de Ankara Büyükşehir Belediyesi mevcut başkanı Mansur Yavaş'a destek vereceği açıklaması yer aldı:  "5 yıldır özverili, samimi ve şeffaf yönetimine şahit olduğumuz, Belediyeyi müteahhitlere değil, halka hizmet anlayışıyla yöneten, başkentimize sağladığı hizmetler Ankaralı
Hemşerilerimiz tarafından yüksek sesle dile getirilen Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı sayın Mansur Yavaş’ı desteklemeye karar verdik. Genel Başkan yardımcımız sayın Feramuz Üstün, seçim çalışmalarında partimizin sayın Mansur Yavaş'a vereceği desteği koordine etmekle görevlendirilmiştir. Tüm adaylarımız; milletimiz ve partimiz için hayırlı uğurlu olsun" denildi.

İYİ Partili Bilge Yılmaz partisinden istifa etti! İYİ Partili Bilge Yılmaz partisinden istifa etti!