Trabzon'da çıraklık eğitimi alan öğrenciler "iyilik neferi" oldu Trabzon'da çıraklık eğitimi alan öğrenciler "iyilik neferi" oldu

Haber Merkezi - Geçtiğimiz aylarda Galatasaray'dan Bayern Münih'e transfer olan ve 30 milyon euroluk rekor bonservis bedeliyle transferi gerçekleşen yıldız futbolcu Sacha Boey, ilk açıklamasını yaptı. Boey, "Bayern Münih dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Çok büyük bir kurum, şampiyonluklar kazanan bir makineyi temsil ediyor. Nasıl savunma ve hücum yapacağını bilen oldukça agresif bir oyuncuyum. Her zaman yüzde 200'ümü vermeye çalışırım. Sahaya enerjimi veririm. Kendimi hemen kanıtlamam gerekiyor ve ben buna hazırım." 

Boey, açıklamarına şu şekilde devam etti: "Galatasaray dönemim eğitici oldu. Mental açıdan sıkıntılıydı çünkü Galatasaray çok baskı olan bir kulüp, kalitenizi hemen kanıtlamak zorundasınız. Bence Türkiye'de oynadıktan sonra her yerde oynayabilirsiniz. Bu durum kariyerimin geri kalanında bana çok yardımcı olacak."

Boey: "Fransa Milli Takımı rüya gibi bir takım. Özellikle ülkeniz için uluslararası turnuvada oynamak çok büyük bir şey olur. Oraya gitmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Fransız sağ bek Bavyera ekibiyle ilk maçına Mönchengladbach karşısında çıktı.