İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Mercedes-Benz Türk’ün işbirliğiyle gerçekleştirilen SaDe’nin (Sanatçı Destek Fonu), ikinci dönem başvuru tarihi yoğun ilgi gördü. Bu nedenle başvurular, 31 Mayıs Cuma 2024 tarihine kadar uzatıldı ve başvuru üst yaş sınırı 35’e çıkarıldı. Ayrıca SaDe, bu yıla özel olarak sadece Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen sanatçıların başvurularına açıldı. 

Bakan Ersoy, Şanlıurfa'da Kültür Yolu Festivali etkinliklerine katıldı Bakan Ersoy, Şanlıurfa'da Kültür Yolu Festivali etkinliklerine katıldı

Görsel sanatlar alanında (resim, heykel, seramik, fotoğraf, cam, illüstrasyon, çizim veya baskı teknikleri) faaliyet gösteren sanatçıları desteklemek amacıyla hayata geçirilen program kapsamında tasarı aşamasındaki projelerle yapılacak başvurular arasından belirlenecek beş projeye 5.000’er avro katkı sağlanacak. Bir yandan genç sanatçılara üretim süreçleri boyunca projelerini geliştirebilmeleri amacıyla, alanında uzman mentorlarla çalışma imkânı sunulacak. Sanatçılar, projelerini hayata geçirirken destek almak isteyecekleri kültür-sanat profesyonelleri, kurumlar ve üreticilerle de bir araya getirilecek.

Sa De Uzaltildi Post 02

Değerlendirme sürecini, sanatçı ve akademisyen Şive Neşe Baydar, sanatçı Burçak Bingöl, sanatçı Sinem Dişli, sanat alanı yöneticisi ve sanatçı Erkan Özgen ile sanatçı ve akademisyen Evrim Kavcar’ın üstleneceği SaDe programına başvurular 31 Mayıs Cuma saat 17.00’ye kadar beklenecek.

Editör: Deniz Ali Tatar