İSTANBUL (AA) - Samsung, iş yerlerine yönelik bağlantı teknolojilerinin geleceğini şekillendirecek SmartThings platformunun, "B2B" ekranlarını destekleme yollarını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Barselona'da gerçekleşen Integrated Systems Europe (ISE) 2024 Fuarı'na katılan Samsung Electronics, iş odaklı kullanılan ekranlarda sunacağı "hiper bağlanabilirlik" özelliklerini tanıttı.

Samsung'un "SmartThings for Business" adlı tanıtımında, son teknolojilerle donatılmış nesnelerin interneti (IoT) platformunun sunacağı yeni gelişmelerin yanı sıra tüm sektörlere daha bağlantılı, kontrolü kolay dijital ekranlar sunma taahhüdü vurgulandı.

- Yeni nesil bağlantı özellikleri sunmak için SmartThings platformu kullanılıyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Görsel Ekran İş Birimi Başkanı SW Yong, operasyonel verimliliğin hayati önem taşıdığı ticari ekranlar sektöründe Samsung'un geliştirdiği bilgi ekranlarının, her ölçekten işletmeye yeni nesil bağlantı özellikleri sunmak için SmartThings platformunu kullandığını belirterek, "SmartThings ekosisteminin duyurduğumuz üzere daha da genişlemesi, çok çeşitli sektörlerden müşterilerin ve iş ortaklarının deneyimlerini daha da ileri taşıyacak." değerlendirmesinde bulundu.

Kullanıcılar, SmartThings bağlantı özelliğini Smart Signage (akıllı bilgilendirme ekranları) ve Otel TV'leri gibi ticari ekranlarda devreye alarak iş dünyasında hiper-bağlantılı iş yapmanın rahatlığını deneyimliyor. Bu genişleme, Samsung akıllı cihazlarının yanı sıra sektördeki en yeni IoT standartları ile Matter ve Home Connectivity Alliance'ı (HCA) destekleyen diğer cihazları da kapsayacak.

Samsung, iş yerlerini birbirine bağlı akıllı alanlara dönüştürerek bu alanların ve enerjinin daha verimli yönetilmesine katkıda bulunuyor. Bağlantıda yapılan iyileştirmeler, küçük ve orta ölçekli şirketlerden büyük kurumlara kadar her türden işletmenin müşterilerine fayda sunacağı şekilde tasarlandı.

ULAK Haberleşme ve Türk Telekom'dan 4,5G/5G teknolojilerinde işbirliği ULAK Haberleşme ve Türk Telekom'dan 4,5G/5G teknolojilerinde işbirliği

Routines özelliğiyle optimum aydınlatma, sıcaklık, nem ve hava kalitesini önceden ayarlayabilen kullanıcılar, istedikleri ortamları oluşturabiliyor ve otomatik alan yönetimiyle bu ayarları kolayca koruyabiliyor.

SmartThings AI Enerji Modu ise güç kullanımına, mekanın doluluk durumuna ve zamana bağlı olarak entegre cihazları kapatmak veya gün içinde ışıkları kısmak gibi verimli varlık yönetimi ve gelişmiş takip özellikleriyle, enerji kullanımını azaltarak, işletme sahiplerinin çevreye duyarlı faaliyet göstermesini destekliyor.

Samsung, farklı B2B müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için "SmartThings Enterprise API"sini, işletme sahiplerine de açtı. Müşteriler API geliştirmeleriyle SmartThings'i kendi yönetim sistemlerine kolayca bağlayabiliyor ve istedikleri bilgileri içeren farklı senaryolara veya gösterge tablolarına göre optimize edilebilen özelleştirilmiş çözümler geliştirebiliyor.

Özelleştirilebilen ekosistem, çeşitli cihazlar arasında sorunsuz bağlantı kurulmasını sağlarken, sistem güvenilirliğini de artırıyor. Kurulum yapan aracılara sunulan ayrı bir uygulama ise farklı cihaz sahiplerinin, hizmet sunduğu B2B müşterilerinin kendine has ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kurulum sürecini kolaylaştırıyor.

- "SmartThings for Business" bu yıl dünya genelinde kullanılacak

Bir otel veya konferans odasındaki cihazın sahibi ile kullanıcısının farklı olduğu durumlarda, cihaz sahibi, SmartThings özelliklerini son kullanıcılarla paylaşmak için bir web URL'si oluşturabiliyor. Böylece, otel misafirleri ve konferans odası kullanıcıları fazladan bir uygulama yüklemek zorunda kalmadan SmartThings'i deneyimliyor.

SmartThings for Business platformu, bu yılın ilk yarısında tüm dünyada kullanıma sunulacak. Platform, tüm sektörlerde kullanılan farklı akıllı cihazların, verimli yönetimine yeni imkanlar kazandıracak ve farklı iş ortamlarının kendine has ihtiyaçlarına yanıt veren özelleştirilmiş cihaz yönetimi çözümleri sunacak.

- 105 inç 5K Akıllı Ekran tanıtıldı

Etkinlikte, Samsung, hibrit çalışanlara yönelik gelişmiş birlikte çalışma deneyimleri sunmak üzere "Cisco" ile sürdürdüğü iş ortaklığının kapsamını genişlettiğini de duyurdu. Yeni işbirliğinin bir parçası olarak Samsung, Microsoft Teams onaylı ve Cisco Room Kit EQ ile uyumlu yeni, 21:9 ekran oranına sahip, 105 inç Akıllı Ekran QPD-5K modelini tanıttı.

Hibrit çalışma ortamlarına uygun, sezgisel ve doğal bir video konferans deneyimi sunan QPD-5K, Cisco Room Bar ve Room Kit serisi ile uyumlu. QPD-5K, kamera, ses ve video kullanılan konferanslarda gereken diğer tüm özellikleri birbiriyle entegre ederek, verimli bir toplantı ortamı sağlıyor.

Etkinlikte, Samsung, daha önce tüketici elektroniği fuarı CES 2024'te görücüye çıkardığı "Şeffaf Mikro LED" ekranını ilk kez Avrupa'da tanıttı.

Kaynak: aa