AKP Diyarbakır İl Başkanı: Hükümetin olay yerinde olmadığı iddiaları gerçek değildir AKP Diyarbakır İl Başkanı: Hükümetin olay yerinde olmadığı iddiaları gerçek değildir

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabından eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ait olduğu iddia edilen bir açıklamaya yönelik paylaşım yaptı. 

Soylu'nun iddiaya göre, "Köpeklerin uyutulması ülke toplumunda büyük yaralar ve geri dönüşü olmayan travma yaratır. Avrupa’nın yapmış olduğu uyguladığı kötü örnekler bizim merhametli Türk halkının örf ve adetlerine uygun değildir. Köpeklerin uyutulması, yok edilmesi böyle pervasızca kabul edilmesine gönlüm razım değildir. Yapılacak olan belediyelerin sistemli bir biçimde bu sorunu çözmesidir. Canların hayatı polemik yapılacak konu değildir. Onlar Allah’ın bize emanet ettiği sessiz kullarıdır. Yaratılanı severiz yaratandan ötürü” açıklamaları yalanlandı. 

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medyada paylaştığı gönderide şu ifadeleri kullandı:

Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, “İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu, sahipsiz sokak hayvanları düzenlemesine karşı çıktığını açıkladı” iddiası doğru değildir. AK Parti  İstanbul Milletvekili ve İçişleri eski Bakanı Süleyman Soylu’nun sahipsiz sokak hayvanları düzenlemesine ilişkin iddia edildiği gibi bir açıklaması olmamıştır. Bahse konu haberlerde geçen ifadeler, Süleyman Soylu'ya ait değildir. Süleyman Soylu'ya atfedilen açıklamanın, bir sosyal medya kullanıcısı tarafından kurgulanarak sosyal medyada paylaşıldığı tespit edilmiştir.

Editör: Erva Gün