HSK'dan İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tabur hakkında soruşturma HSK'dan İzmir Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tabur hakkında soruşturma

TikTok yayını esnasında kafasını kapıya çarpan oğlunun yaralanmasına aldırmadan yayına devam eden Karagül hesabının sahibi kadın sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. Çocuğu kanlar içindeyken canlı yayına devam eden kadının videosu gündem olunca hakkında soruşturma başlatıldı.

TikTok’ta ‘Karagül’ isimli bir anne açtığı yayınlarda iddiaya göre, çocuklarına psikolojik ve fiziksel şiddet uyguluyordu. Yayın sırasında iddiaya göre çocuğu kafasını kapıya çarptı ancak , ‘Ambulans çağırdım’ diyerek yayını sürdürdü, çocuğunu da azarladı.

Hakkında soruşturma başlatıldı 

Yaşanan olay sonrası Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Karagül isimli sosyal medya kullanıcısı M.C hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Değirmenci paylaşımında; “TikTok’ta “Karagül” müstear isimli şahsın kendi çocuklarına uyguladığı şiddete kadar yayınladığı, sürekli nefret söylemi ile ayrıştırıcı paylaşımlara yer verdiği tespit edildi.

Çocuklar devlet korumasına alındı 

Sabah’ın haberine göre, genç kadın tepki çeken video sonrası aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali, kasten yaralama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlarından gözaltına alındı. Ardından da serbest bırakıldı. 3 çocuğu ise devlet korumasına alındı.

‘Karagül’ isimli kadın ise kendini bu sözlerle savundu:

Hiç mi küçükken dayak yemediniz siz? Ben çocuklarıma iki vurmuşumdur. Abarttınız. 3’ünü de aldılar. Gözetim altına aldılar arkadaşlar. Şu an gözetim altındalar.

Muhabir: Nihal Alp