Haber Merkezi - Time dergisi her yılın sonunda, "Yılın Kişisi"ni seçiyor. Derginin 2023 Yılın Kişisi için kısa liste ortaya çıktı. Listede Hollywood'dan isimler birbirleriyle yarışıyor. Dergi ve global medya markası, geleneksel Yılın Kişisi seçimi için finalistleri dün açıkladı. Yılın Kişisi, çarşamba günü açıklanacak. Bu yılki finalistler arasında Hollywood grevine imza atan oyuncular ve yazarlar, Barbie filmi ve şarkıcı Taylor Swift öne çıktı.

B3tI1WEbJUiKgFR3VQuFVA

Elon Musk, beyin çipi yerleştirilen kişinin zihniyle bilgisayar faresini kontrol edebildiğini duyurdu Elon Musk, beyin çipi yerleştirilen kişinin zihniyle bilgisayar faresini kontrol edebildiğini duyurdu

Time, Yılın Kişisi'nin "kişi, grup ya da 12 ay boyunca dünyayı etkisi altına alan konsept" olabileceğini, seçilen kişi, grup ya da konseptin iyi, kötü ya da güçlü olmak zorunda olmadığını, etkisinin yansımasına bakıldığını açıkladı. Taylor Swift'in dünya çapında dev stadyumları doldurarak küresel bir müzik ikonu olarak ortaya çıkışı göz önüne alındığında, bu seçeneklerden herhangi birine karşı çıkmak zor. gibi görünüyor. Barbie filminin başarısı ve klasik oyuncağı bir sinema başarısına dönüştürücü yaklaşımı ya da Hollywood'un işçi sendikalarının bu yıl sektörü dönüştürmede yarattığı etki de düşünülüyor. 

thumbs_b_c_12733c243317711b57f91dc5f0933d76

2023 Yılın Kişisi için diğer adaylar OpenAI CEO'su Sam Altman, Kral III. Charles, ABD Merkez Bankası Başkan Jerome Powell, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Trump davası savcıları olarak açıklandı. 2022'de Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ve "Ukrayna Ruhu" Yılın Kişisi olarak onurlandırılırken; 2021'de Elon Musk, Yılın Kişisi seçildi. ABD Başkanı Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris 2020'de derginin kapağına taşınmıştı. Time dergisi, son yıllarda Yılın Kişisi'ne "Yılın Kahramanı", "Yılın Eğlence Dünyası Kişisi" ve "Yılın Yenilikçisi" gibi yeni kategoriler de ekledi.

cIafC0TSXEqughV5bFn5kw