Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin, Karabük'te bayramlaşma programına katıldı: Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin, Karabük'te bayramlaşma programına katıldı:

CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, bugün yapılacak Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanlığı seçimleri öncesi AKP, DEM Parti, MHP ve YRP ile birlik idaresindeki sandalye dağılımına dair partilerle görüştü. Zeybek, TBB yönetiminde 8 CHP üyesinin yanı sıra, AKP’nin 3, DEM Parti, MHP ve YRP’nin ise birer üye ile temsil edilmesini önerisinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Rize’de yapılan çay mitingi öncesi konuyla ilgili olarak “Arkadaşlarıma gerekli talimatı verdim. İlgili genel başkan yardımcımız diğer partilerle temas ederek TBB yönetimini oransal olarak paylaşacağız. 14 yöneticiden sekizini CHP alacak, altısını diğer partilere verecek” açıklamasında bulundu.

TBB Başkanlığı seçimleri bugün saat 13.00’te Ankara’da yapılacak. Yerel seçimlerde yüzde 37,7 oy oranıyla birinci parti olan CHP, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu aday gösterdi. Seçimlerde 448’i CHP delegesi olan toplam 868 delege oy kullanacak.

Muhabir: Ziya Burak Erol