Haber Merkezi - Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında oynanan ve 17 Mart günü Trabzon'da gerçekleşen Trabzonspor-Fenerbahçe maçında olaylar yaşanmıştı. Yaşananlarda parmağı olduğu tespit edilen 5 Trabzonspor taraftarı ise tutuklanmıştı. Yeni gelişmeye göre, 5 taraftardan M. H. K için tahliye kararı verildi.

Turuklu taraftarların avukatları, Trabzon 4’üncü Asliye Ceza Hakimliği nezdinde tutuklama kararına itirazda bulunmuşlardı. Müvekkillerinin, Fenerbahçeli futbolcularca darbedildiğini ve olayın mağduru olduklarını belirten avukatlar, hakimliğe sundukları itirazlarında; bahse konu suçun hapis cezası karşılığı olmadığı, bu nedenle verilen tutuklama kararının da orantısız olduğunu belirtmişti.Hakim, itirazın reddi ve 5 taraftarın mevcut tutukluluk halinin devamına karar verdi.

AYM'den cezaevlerinde kıyafet düzenlemesine ilişkin yeni karar! AYM'den cezaevlerinde kıyafet düzenlemesine ilişkin yeni karar!

Ancak Tutuklulardan M. H. Küçükalioğlu’nun avukatı, yeniden itirazda bulundu. Sağlık sorunları gerekçesiyle yapılan itirazı değerlendiren mahkeme, Küçükalioğlu’nun tahliye olmasına karar verdi.