İsrail'in Gazze saldırılarında 29 bin 195 kişi öldürüldü İsrail'in Gazze saldırılarında 29 bin 195 kişi öldürüldü

Haber Merkezi - Filistin asıllı süper model Bella Hadid ile aşk yaşamasının ardından magazin dünyasında kendinden söz ettirmeyen The Weeknd şimdilerde yardımlarıyla sosyal medyada gündem oluyor. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'nın 'İyi niyet elçisi' olan Tesfaye yapmış olacağı milyon dolarlık yardımla Gazze'deki sivillerin yaşamasına bir ölçüde katkı sunacak.

WFP'den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye'nin Gazze'ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı kaydedildi.

Açıklamada, Tesfaye'nin yardımının 'açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli'ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi.

WFP'nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya 'insani ara' verildiğinde yardımların artırıldığı bildirildi.

İyi niyet elçilerinden biri

Açıklamada ifadelerine yer verilen WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, "Gazze'deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze'deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor" mesajını verdi.

Sanatçı Abel Tesfaye, 2021 Ekim'de WFP'nin İyi Niyet Elçilerinden biri olarak atanmıştı.