Haber Merkezi - Yaşar Kemal Vakfı’nın 2017’den bu yana düzenlediği “Öğretmen Buluşmaları” bu yıl “Yaşar Kemal Buluşmaları” başlığıyla Yapı Kredi Kültür Sanat’ın ev sahipliğinde yapılacak. Darüşşafaka Cemiyeti’nin iş birliğiyle düzenlenen buluşmalar, Yaşar Kemal’in eserlerinin ve edebiyat anlayışının çeşitli boyutlarda ve farklı pencerelerden değerlendirildiği bir dizi sohbetten oluşuyor. Özellikle Türkçe ve edebiyat öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen  buluşmaların ilkinde yazar, eleştirmen Zeynep Oral “Yaşar Kemal’in Sahneye İzdüşümleri” başlıklı sohbetle 23 Kasım Perşembe saat 18.30'da Loca’da edebiyat sevenlerle bir araya gelecek.

Ücretsiz gerçekleşecek

Kervanların mekanı 504 yıllık hanın restorasyonunda sona gelindi Kervanların mekanı 504 yıllık hanın restorasyonunda sona gelindi

Darüşşafaka Cemiyeti ve Yaşar Kemal Vakfı’nın iş birliği, Yaşar Kemal’in en büyük dileklerinden biriydi. Bu iş birliğinin ilk adımı geçen yıl düzenlenen “Ortak Akıl, Ortak Gönül” başlıklı öğretmen forumu olmuştu. “Yaşar Kemal Buluşmaları”nın da katılımcıların öneri, katkı ve değerlendirmeleriyle gelişerek “ortak akıl, ortak gönül” vizyonunu sürdürmesi amaçlıyor. Türkçe ve edebiyat öğretmenleri ile akademisyenler başta olmak üzere herkes davetli. Etkinlik herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek.