Haber Merkezi - 31 Mart seçimlerinde biri büyükşehir iki kentte adayları seçilerek üçüncü olarak çıkan Yeniden Refah PartisiErzurum'un Horasan ve Aşkale ilçelerinde seçim sonuçlarına itiraz etti.  Resmi olmayan sonuçlara göre Aşkale'de AKP, Horasan'da ise İyi Parti'nin belediye başkan adayı 43 oy farkıyla seçimi kazandı.

Duvar'da yer alan habere göre Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı Ahmet Mustafaoğlu, Horasan'da 998 tane iptal edilen oy bulunduğunu söyledi. Aşkale'de ise 1430 oyun iptal edildiğini anlatan Mustafaoğlu, "İtirazlarımız var, yeniden sayım yapılacak. Aşkale'de 8 bin tane oy kullanılmış, 1430 tanesi geçersiz. Hayırdır. Seçimi kaybettirmenin yeni bir taktiği bunlar" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı'nın Arapça bilmediği iddia edildi Diyanet İşleri Başkanı'nın Arapça bilmediği iddia edildi

Horasan ilçesinde kıran kırana bir yarış yaşandı. Belediye başkanlığı, AKP, İyi Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında son ana kadar gidip geldi. Resmi olmayan sonuçlara göre Horasan'ı İyi Parti'nin adayı Hayrettin Özdemir, yüzde 32.13 (5 bin 684 oy) ile kazandı. Yeniden Refah Partisi'nin adayı yüzde 31.89 (5 bin 641 oy), AKP'nin adayı ise yüzde 31.27 oy aldı.

Muhabir: Haber Merkezi