Haber Merkezi - Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Adalet Bakanlığı'nın Sincan'daki eğitim tesislerinden gerçekleştirilen, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Seçimi'ne yönelik hizmet içi eğitim programında YSK personeline hitap etti.

YSK olarak 14 Mayıs'taki cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri ile 28 Mayıs'taki cumhurbaşkanı seçiminin 2. tur oylamasını başarıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yener, Cumhuriyet'in 2. yüzyılının ilk seçimlerinin 31 Mart 2024'teki mahalli idareler seçimleri olacağına işaret etti. 

Ayrıca Yener,"31 Mart seçimlerinde de aynı özverili ve başarılı çalışmaları gerçekleştireceğinize inanıyorum" dedi.

YSK'nin 680 seçim müdürlüğü ve 2 bin 411 personelle çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren YSK Başkanı, hizmet içi yüz yüze ve uzaktan eğitim programlarıyla personele değerli birçok bilginin aktarıldığını söyledi.

YSK personeli olarak tüm siyasi partilere tarafsız yaklaşıldığına güvendiğini kaydeden Yener, şunları ekledi:

Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor Tekirdağ'da poyraz deniz ulaşımında aksamalara neden oluyor

"YSK personeli olarak sizlerin seçimlerde tüm siyasi partilerimize tarafsız yaklaştığınıza güveniyor ve inanıyorum. Bu tarafsız yaklaşımın sonucunu 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde gördük ve tüm dünyaya seçimlerin problemsiz bir şekilde nasıl gerçekleştirileceğini göstermiş olduk, bu hem ülkemiz hem de bizler için büyük bir onur ve gururdur. Sizlerden beklentim 31 Mart yerel seçimlerinde de tüm siyasi partilere ve bağımsız adaylara eşit şekilde yaklaşmanızdır."