Haber Merkezi - Yunanistan'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis'in açıkladığı önlemleri "yetersiz" bulan ve tarım sektöründe artan sorunlara dikkat çekmeyi amaçlayan çiftçiler, 22 Ocak'ta traktörlerle eylem başlattı. 

Yunan medyasında yer alan haberlere göre, birçok şehirde traktörlerini meydanlarda bekleterek eylemlerine devam eden çiftçiler, taleplerinin karşılanması için hükümete 3 Şubat'a kadar süre tanıdı.

Taleplerinin karşılanmaması durumunda Larissa, Serres, ve Promahona'da ana yolları traktörlerle kapatacaklarını belirten çiftçiler, Miçotakis'in şu ana kadar açıkladığı önlemleri yetersiz buldu. 

Filistin Başbakanı Iştiyye: Filistin yönetimini canlandırmak halkının kararlılığını desteklemektir Filistin Başbakanı Iştiyye: Filistin yönetimini canlandırmak halkının kararlılığını desteklemektir

Eylem yapan çiftçiler, 3 Şubat'ta Selanik'te büyük bir gösteri yapmayı planlıyor.

Bununla birlikte, Başbakan Miçotakis, dün yaptığı açıklamada, Eylül 2023'teki sel felaketinden etkilenen çiftçilere ikinci bir ek yardım yapılacağını, yardım miktarının artırılacağını ve çiftçilerin yaşadığı sorunların giderilmesi için diyalog kapılarının da açık tutulacağını açıklamıştı.