Haber Merkezi - Kurulduğu günden bu yana başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek binlerce gencin hayatına dokunan Türk Eğitim Vakfı. eğitim dostu kişi ve kurumların destekleriyle her yıl binlerce öğrencinin eğitim yolculuğunu aydınlatmaya devam ediyor. 56 yıldır eğitimde fırsat eşitliği için çalışan Türk Eğitim Vakfı, merhum sanatçı ve sanat güneşi Zeki Müren’i 92. doğum gününde bir yapay zekâ projesiyle anacak.

TEV-Zeki-Müren-Dogumgunu-06.12.23-Logolu

Unutulmaz sanatçının yapay zekâyla hazırlanan fotoğrafları, Rüyalarda Buluşuruz şarkısının sözleri eşliğinde video haline getirildi. Video, usta sanatçının doğum günü için #BuŞarkıylaKavuşuruz etiketiyle sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Müren, Türkiye’nin köklü vakıflarından TEV’in bağışçıları arasında yer alıyor. Henüz hayattayken mal varlığını Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan sanat güneşimizin vefatının ardından oluşturulan TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan bugüne kadar Türkiye genelinde 4.000’in üzerinde burs imkânı sağlandı.

Ebru Coşkun tabloları Akdora Sanat  Galerisi’nde izleyici karşısına çıktı Ebru Coşkun tabloları Akdora Sanat Galerisi’nde izleyici karşısına çıktı

TEV, 6 Aralık 1931 doğumlu Zeki Müren’i, doğumgününe özel olarak yapay zekâyla hazırlanan eşsiz video kliple anarken Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın da “Türk müziğinin unutulmaz ismi, kıymetli bağışçımız Zeki Müren’i 92. yaş gününde sevgi ve saygıyla anıyoruz. O, sadece müziğiyle değil, aynı zamanda ülkemizin gençlerine, eğitime verdiği desteklerle hafızalarımızda yaşayan bir sanat ikonudur. İlham ve umut olduğu gençlerimiz adına ona ne kadar teşekkür etsek az… Eşsiz müziğini her duyduğumuzda gönlümüzde kavuştuğumuz Sanat Güneşimiz Zeki Müren'i sevgi ve saygıyla anmaya, benzersiz sanatını ve ismini daima yaşatmaya devam edeceğiz,” diye konuştu.

thumbs_b_c_8e8b7248b7987206975a8708b0a19ee8