31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Afiş Tasarım Yarışması sonuçlandı

Esin Güler

HABER MERKEZİ – T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle bu yıl 31.si gerçekleştirilecek olan “Ankara Uluslararası Film Festivali” 3-11 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak.
Bu amaçla düzenlenen festival “Afiş Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Yarışmaya gönderilen 318 eser, Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu (Koç Üniveristesi, VEKAM), Aziz Yayla (Reklamcı), Ekin Kılıç Ezer (Grafik Sanatçısı, Öğretim Görevlisi), İnci Demirkol (Festival Başkanı), İrfan Demirkol (Dünya KİV Başkanı) tarafından değerlendirildi. Jüri, katılımcılar arasından Esin Güler’in (@esiinguler) eserini 31. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin afişi olarak belirledi.
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen festivalde Ulusal Yarışmalar ve Dünya Sineması filmleri Kızılay Büyülü Fener Sinemaları’nda, en büyük üç salonda “Kontrollü Normalleşme Sürecinin” tüm tedbirleri alınarak yapılacaktır. %100 temiz hava alma özelliğine sahip salonlara %50 kapasitede izleyici alınacak, ara verilmeyip salona yiyecek içecek ile girilmeyecek, film boyunca kesinlikle maske kullanılacak. Salonların sağlıklı olabilmesi, giriş ve çıkışların rahatlığı, doğal havalandırmaları için günde 14.00, 17.00, 20.00 olmak üzere 3’er seans yapılacak.
Ankara Uluslararası Film Festivaline ilişkin tüm gelişmeleri aşağıdaki sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.
facebook.com/ankarauff/
twitter.com/ankarauff/
instagram.com/ankarauff/