Yaralanan 3 güvenlik görevlisi şehit oldu

ANKARA – Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısında yaralanan asker ile Van’ın Gürpınar ilçesinde aracın devrilmesi sonucu yaralanan askerin, kaldırıldıkları hastanede şehit olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, 18 Mayıs Çarşamba günü konvoy emniyeti için görevlendirilen zırhlı aracın, Şemdinli-Aktütün karayolunda intikali esnasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan askerin, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğü belirtildi.

Van’ın Gürpınar ilçesindeki operasyonlar kapsamında bölgeye intikal eden aracın kaza yapması sonucu ağır yaralanan askerin kaldırıldığı hastanede şehit olduğu kaydedilen açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırı ve olayda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Yaralı polis memuru Erbaş şehit oldu

Diyarbakır‘da teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan polis memuru Mücahit Erbaş, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit oldu.

PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanan polis memuru Erbaş, GATA’daki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 

Adana’da polise saldırı 1 şehit

Adana’da motosikletli iki kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralanan polis memuru Yılmaz Bozkurt, kaldırıldığı özel hastanedeki müdahaleye rağmen şehit oldu.

Dağlıoğlu Polis Merkezinde görevli Bozkurt (45), merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi Veysel Karani İlkokulu yakınında motosikletteki iki kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Yaralanan Bozkurt, kaldırıldığı özel hastanedeki müdahaleye rağmen şehit düştü.

Kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

– Vali Büyük, hastaneyi ziyaret etti

Vali Mustafa Büyük, saldırının ardından Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile hastaneye geldi.

Büyük, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, polis memuru Bozkurt’un 10.00 civarında Gülbahçesi Mahallesi’nde silahlı saldırıya uğradığını söyledi.

Yaralı polis memurunun saldırının ardından hastaneye getirildiğini belirten Büyük, şunları dile getirdi:

“Bütün müdahale çabalarına rağmen maalesef kurtarılamadı. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma yapılıyor. İlk bilgilere göre, iki kişi oldukları yönünde bilgi var. Terör bağlantısı da olmak üzere her açıdan soruşturma devam ediyor. Başhekimimiz hastanedeki müdahalelerde büyük gayret gösterdi.

Başsavcımız, olayın takibinde, emniyet kuvvetlerimiz olayı aydınlatıp suçluları en kısa sürede yakalayıp yargıya teslim edecekler. Başımız sağ olsun.”