Altındağ Belediyesi 2 aile sağlığı merkezi daha açtı

Altındağ Belediyesi, ilçeye kazandırdığı yatırımları birer birer hizmete açıyor. Hemen hemen 15 gün arayla açılışlarını sürdüren Altındağ Belediyesi iki yeni yatırımı daha Altındağ’a kazandırdı. Görevi olmamasına rağmen Altındağ’a 7 aile sağlığı merkezi kazandıran Altındağ Belediyesi,  Başpınar ve Feridun Çelik Mahallesi’ne yapılan aile sağlığı merkezlerinin açılışlarını gerçekleştirdi.
Hava soğuk yürekler sıcak
Aile sağlığı merkezlerinin açılış töreni Başpınar Mahallesi’nde gerçekleşti. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın yanı sıra Sağlık Bakanlığı ve Altındağ Kaymakamlığı bürokratları ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.
Bakan Akdağ’dan teşekkür
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ise, açılış töreninin mütevazı fakat hizmetin bir o kadar önemli olduğunu vurguladı. Altındağ Belediyesi’nin sağlık alanında yaptığı yatırımlarla örnek olduğunun altını çizen Bakan Akdağ, Başkan Veysel Tiryaki’ye teşekkür etti. Bakan Akdağ, Altındağ Belediyesi’nin önemli işler gerçekleştirdiğini belirterek “Bu hizmet Altındağlı kardeşlerimin yaşamını kolaylaştıracak” dedi.