Atakule’de sokak köpeklerine bir ton mama yardımı

Sokak hayvanlarına umut oldular

NAZ AKMAN – Atakule, sosyal medya üzerinden başlattığı “1 Yorum Sizden, 1 Öğün Bizden” kampanyası kapsamında sokak hayvanlarına yararına bir ton mama topladı. 4 Ekim Sokak Hayvanlarını Koruma Günü kapsamında başlatılan kampanyaya çok sayıda Başkentli destek verdi.
Atakule’nin “1 Yorum Sizden, 1 Öğün Bizden” adıyla düzenlediği kampanyada, sosyal medya kullanıcılarının “#HerYorum1Öğün” etiketiyle yaptığı her bir yorum sayesinde sokakta yaşayan bir köpeğin tek öğünlük mama ihtiyacı karşılanmış oldu. Atakule ayrıca farkındalığa destek amacıyla kulede 4 Ekim günü #SokakHayvanlarınaUmutOl etiketini de aralıksız olarak yayınladı.
Köpek stil yarışması
Atakule, sokak hayvanlarına farkındalık yaratmak için mama yardımının yanı sıra Çim Teras’ta düzenlediği “Köpek Stil Yarışması” ile de sokak hayvanlarına bağışta bulundu. Ünlü köpek eğitmeni Tarkan Özvardar’ın katılımıyla düzenlenen, evcil köpeklerin sokak köpeklerine destek olmak için kıyafet stillerini yarıştırdıkları Köpek Stil Yarışması’nda yarışmayı ilk üçte bitiren köpekler, kazandıkları mamaları sokaktaki dostlarıyla paylaştı. Yarışmanın birincisi, Çiğdem Doğan’ın Manisa barınağından sahiplendiği “Su” isimli köpek oldu.
Etkinlik kapsamında DJ performansı eşliğinde köpek sahipleriyle yarışmalar ile sokak hayvanları üzerine söyleşiler de gerçekleştirildi.