‘Çiğdemim Tiyatro Topluluğu’ndan güzel bir sunum

HABER MERKEZİ- Uzun aradan sonra çalışmalarına geçen yıl yeniden başlayan Çiğdemim Tiyatro Topluluğu 13. Ethos Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sergilediği performans ile izleyicilerden tam not aldı.
Ankara’nın ve belki de Türkiye’nin en etkin yerel derneklerinden olan Çiğdemim Derneği 23 yıldır mahalle sakinlerinin yaşam kalitesini artıracak etkinlik ve çalışmaları katılımcılık ve gönüllülük ilkesiyle yürütüyor. Çiğdemim Tiyatro Topluluğu da bu doğrultuda oluşturulan ve tamamen amatörlerden oluşan bir topluluk.
2003 yılında dernek bünyesinde, Görkem Yentür yönetiminde başlayan ve “Çiğdem Kabare” adlı oyunu 3 kez sergileyen Çiğdemim Tiyatro Topluluğu uzun süre ara verdiği çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlamış ve “Yeniden Çiğdem Kabare” ile 3 gösteri gerçekleştirmişti.
Bu yıl da festival kapsamında gerçekleşen ve tamamen dolu salonda sergilenen Çiğdem Kabare’de, Anadolu insanının ortak biyografik yaşamlarını didik didik bilen ve en derinden anlayan iki büyük yazarımızın, Haldun Taner ve Aziz Nesin’in tiplemelerinin dolaştığı kesitler sunuldu.
Çiğdemim Tiyatro Topluluğu yoluna devam edesilmek için yeni katılımlar bekliyor. Etkinliğe Nejdet Akdoğan (Gitar ve mızıka) ile Çiğdem Çiçek (Keman – yan flüt) müzikleriyle eşlik etti.
Topluluğun iletişim bilgileri şöyle:
Çiğdem Mahallesi 1551.Cadde No:14/A 06530–ÇANKAYA-ANKARA
Tel : (312) 285 20 47 – 0530 3702319 0530 6609583
www.cigdemim.org.tr dernek@cigdemim.org.tr