Duygu yüklü bir gün ve iki güzel konser

Doğan BULGUN

TURAB Türk Halk Müziği Topluluğu

ŞEFLİĞİNİ TRT Ankara Radyosu ses sanatçısı ve Yurttan Sesler Korosu Şefi Ali Haydar Gül’ün yaptığı TURAB Türk Halk Müziği Topluluğu dönem sonu konserini gerçekleştirdi.
Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda (Gayret Mahallesi, İvedik Caddesi No: 35 Yenimahalle / Ankara) verilen konserin sunum kürsüsünde Esra Er yer aldı. İki bölüm halinde gerçekleşen konserde topluluk Türk halk müziğimizin seçkin örneklerinden oluşan bir repertuvarla türkü severlerin karşısında oldu. Bu konser ile birlikte çalışmalarına ara veren topluluk, Eylül ayı başlarında bir araya gelerek yeni dönem çalışmalarına başlayacak

Hasan Eylen Dilşâd TSM Korosu

SES sanatçısı ve klasik koro şefi Hasan Eylen yönetimindeki “Hasan Eylen Dilşâd Türk Sanat Müziği Korosu” bahar konseri ile müzikseverlerin karşısında oldu.
Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fârâbi Salonu’nda gerçekleşen konserin sunumunu aynı zamanda koronun solistlerinden olan Meral Açıkgöz yaptı.
Başkanlığını Ayşe Uğurluer’in üstlendiği topluluk solo ve koro olarak Türk müziğimizin seçkin eserlerinden oluşan bir repertuvar ile izleyenlere güzel bir konser sundu. Bu konserle birlikte tatile giren topluluk, sonbahar aylarında bir araya gelerek yeni dönem ve yeni konserler için çalışmalarını sürdürecek.

Huzurevinde ‘Anneler Günü’

ANGORA Türk Halk Müziği Topluluğu üyeleri şefleri Alper Aslaner eşliğinde ‘Anneler Günü’nde Akyurt Mete Bora Yaşam Evi’nde yaşamlarını sündüren insanlarımızla birlikte oldu. Eller öpüldü, armağanlar verildi, müzik topluluğu olur 4da müzik olmaz mı? Şef Alper Taşdelen sazı ile çaldı, topluluk üyeleri birbirinden güzel türküleri seslendirdi. Hareketli türküler seslendirilirken hep birlikte oyunlar oynandı.
Etkinliğe katılanlar yaşam evinden ayrılırken duygularını şu cümlelerle dile getirdi:
“Çok yoğun, duygu yüklü bir gün yaşadık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımız, şefimiz Alper Aslaner ve hepsi birbirinden değerli sevgili büyüklerimizle olmak çok keyifliydi. Ayrıca bizlere katılarak türkülerimize, oyunlarımıza eşlik eden Akyurt Mete Bora Yaşam Evi yöneticilerine ve çalışanlarına da teşekkür borcumuz var.”