İtfaiyecilerin zorlu eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Ankara İtfaiyesi uzmanları, Beypazarı Teke Dağı’nda düzenlenen ve ülkenin değişik illerinden gelen arama kurtarma ekiplerinin katıldığı eğitim kampında, diğer illerin itfaiyecilerini, ileri seviye kurtarma eğitimiyle zor koşullara hazırladı.
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, mesleki geliştirme eğitimleriyle personelinin kapasitesini artırırken, aynı zamanda tecrübe ve bilgi birikimlerini, diğer illerin itfaiye ekipleriyle de paylaşıyor.
Beypazarı ilçesinin Tekke Dağı’nda gerçekleştirilen eğitim kampına, Ankara İtfaiyesi’nin yanı sıra Sağlık Bakanlığı UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), Bolu, Kırıkkale, Yozgat ve Şanlıurfa itfaiyelerinin arama kurtarma ekipleri katıldı.
Başarılı bir arama ekibi elemanı olabilmek için büyük özveri sergileyen itfaiyeciler, Ankara Büyükşehir Belediyesi uzman eğiticileri nezaretinde Beypazarı’nda 5 günlük yoğun bir çalışma temposuyla, mesleki bilgi ve deneyimlerini güçlendirdi.
-KURTARMA UYGULAMALARI, NEFES KESTİ-
İnezü Vadisi’ndeki kayalıklarda yapılan “ileri seviye kurtarma tatbikatı” kapsamındaki “yüksek açı kurtarma” uygulamasında arama kurtarma ekipleri, komandoları aratmayan bir uygulama temposunda hareket kabiliyetlerini artırdı. Ekipler, yüksekten iniş, yatay geçiş, yüksek açı kurtarma, yatay geçiş kurtarma uygulamalarını, nefeslerin tutulduğu doğal kayalık ortamda başarıyla gerçekleştirdi.