Kent Konseyi’nden TBMM Başkanı Kahraman’a ziyaret

TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 15 Temmuz’daki darbe girişimi, gelişen ve kalkınan Türkiye’nin ilerleyişini durdurmaya yönelikti dedi

Ankara Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu ve Yürütme Kurulu üyeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kent Konseyi’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Kahraman, 15 Temmuz’da TBMM’de yaşanan gelişmeleri anlattı. Fetö örgütü tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin, gelişen ve kalkınan Türkiye’nin ilerleyişini durdurmaya yönelik olduğunu anlatan Kahraman, şunları söyledi:
“O gece hemen parlamentoya gelerek Genel Kurul Salonu’nu açtık. Çoğu Milletvekili cuma günü olması sebebiyle seçim bölgelerine gitmişti. Ama iktidar ve muhalefetten 99 milletvekili saldırı altındaki Parlamento’ya koştu ve parlamentoyu terk etmedi.”
TBMM Başkanı Kahraman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine Türk halkının meydanlara çıkıp darbeye dur demesinin de dünyada örnek olduğunu vurguladı.
Kent Konseyi Başkanı Saltoğlu da darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, yüce Meclis’i açık tutarak, milli iradenin tecelli etmesine katkıda bulundukları için Kahraman ve milletvekillerine şükran borçlu olduklarını belirtti.
Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Saltoğlu, 2017 yılında Ankara’da Uluslararası Çocuk Filmleri ve Kültür Festivali düzenlemek arzusunda olduklarını belirterek, Kahraman’dan destek talebinde bulundu. Çocukların ülkenin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan Kahraman da, “gereken desteği vermeye hazırız” dedi.
Konuşmaların ardından Saltoğlu, Kahraman’a anı tabağı ile “Gazi Meclis”i tasvir eden karikatürler hediye etti. Kahraman da Saltoğlu’na anı tabağı verdi.
Ankara Kent Konseyi üyeleri daha sonra, darbe girişimi sırasında parlamentonun bombalanan bölümlerini gezdiler.