Sahne dünyamızdan haberler

Uluslararası üne sahip tanınmış aktör Haluk Bilginer orijinal adı “SKYLİGHT” adlı oyu ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.
David Hare tarafından yazılmış Birkan Uz’un yönettiği Türkçe ismi “PENCERE” olan oyunun yazarı da Haluk Bilginer.
İstanbul Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenen oyunda Haluk Bilginer, Esra Bezen Bilgin, Kürşat Demir rolleri paylaşmışlardır. Sahne düzenini Gamze Kuşun hazırladığı oyun iki perdelik olup 130 dakika sürmektedir.
CEMAL HÜNAL İFLAS ETTİ
Tanınmış oyuncu Cemal Hünal geçtiğimiz yıl açmış olduğu Binicilik ve atlı okçuluk eğitimi verdiği çiftliğini kapatmak zorunda kalmıştır.
Koronavirüs nedeniyle uymak zorunda olduğu yasakların zorluğu ve toplumun ilgisinin azalması nedeniyle büyük maddi kayba uğrayan Hünal bu çiftliğini kapatmak zorunda kalmıştır.
BURAK ÖZÇİVİT’İN BÜYÜK BAŞARISI
7 Ekim de yeni sezona takviyeli oyuncu kadrosu ile giren KURULUŞ OSMAN dizisi bu arada her yıl eylül ayında Venedik’te düzenlenen TV ödülleri düzenlemesinde en iyi TV ödülüne layık görülmüştür.
Başrol oyuncusu Burak Özçivit’in başarılı oyunu ile zevkle izlenen Kuruluş Osman dizisinin yeni sezonda kadrosuna takviye yapmış ünlü aktör Cüneyt Arkın dahil Erkan Avcı, Seçkin Özdemir, Emin Gürsoy, Kanbolat Görkem Arslan, Umut Karadağ, Seray Kaya ve Umut Karadağ gibi sanatçılar rolleri paylaşmışlardır.
DOST MECLİSİ ETKİNLİĞİ
Işıl Yücesoy, Reyhan Karaca, İskender Doğan, Ümit Sayın ve Ege gibi 90’lı yılların ünlü şarkıcılarının katılımı ile 90’ların Dost Meclisi etkinlikleri izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştır.90’lı yılların Nostaljisi şarkıların ağırlıklı olduğu geceyi Metin Özülkü, Sibel Alaş ve Jale düzenlemiştir.
MAZHAR ALANSON KONSER VERDİ
Covid-19 nedeniyle uzun zamandan bu yana sahne konserleri veremeyen ünlü şarkıcı ve müzisyen geride bıraktığımız 9 Ekim gecesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkez’inde düzenlenen bir etkinlikte sahne almıştır. Uzun süre sevenleri ile pek çok şarkıyı beraber okuyan Mazhar Alanson Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğün özel düzenlemesinde konser vermiştir.
SİBEL CAN “BİL DİYE SÖYLÜYORUM”
Ağustos ayında piyasaya çıkan “Hayat” isimli müzik albümü ile büyük ilgi gören Sibel Can bu yapıtında yer alan üçüncü şarkısına klip çekmiştir.
İki yıl aradan sonra müzik severlere güzel bir albümle merhaba diyen Sibel Can Kilyos’ta iki gün süren çalışmalar sonunda çektiği klipte tam 5 kostüm giyen Sibel Can hayranlarının istekleri doğrultusunda albümünde ki diyer şarkılara da klip çekecektir.
İBO SHOW EKRANA DÖNÜYOR
9 yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonun ağır yaralanan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses uzun bir aradan sonra İBO SHOW ile tekrar ekranlara dönüyor.
Bir süreden beri yaşadığı İzmir den İstanbul’a dönen İbo özel bir stüdyo da çalışmalara başlamıştır. Tatlıses’in bu çalışmalarında yanında asistanı Gülçin Karakaya ve özel doktoru bulunmaktadır. Provalara aralıksız devam eden İbrahim Tatlıses’in ünlü sanatçının sevenlerini fazlası ile sevindirmiştir.
LEVENT ÜLGEN’İN SAHNE OYUNU “HALKTAN BİRİ”
TV dizilerinin sevilen ünlü oyuncusu Levent Ülgen Küçükçiftlik bahçesinde sahnelenen “Halktan Biri” adlı oyun ile sevenleriyle buluştu. Başrolü Galip Erdal ile paylaşan Ülgen’e bu düzenleme de Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen adlı oyuncular eşlik etmiştir.
METİN AKPINAR VE “İYİKİ YAPMIŞIM”
Sanat dünyamızın tartışmasız ünlü ismi olan Metin Akpınar’ın yaşamını belgeleyen Selçuk Metin “iyi ki Yapmışım” adını verdiği bu muhteşem eseri ile 39. İstanbul Film Festival’inde yer almıştır.
Akpınar’ın hayatını konu alan bu belgeselin meyin yazarı Zeynep Miraç’tır.
Film ve dizi oyuncusu Metin Akpınar’ın bu belgeseli muhtelif tarihlerde İstanbul da sinema salonlarında da gösterime girecektir.