SÜD Tiyatro Kulübü ve ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’

HABER MERKEZİ – 2013 yılı sanat sezonunda ilk kez izleyiciyle buluşan Sanat Üretim Derneği (SÜD) Tiyatro Kulübü Haldun Taner’in ‘Sersem Kocanın Kurnaz Karısı’ adlı eserini tiyatroseverlere sundu. Kulüp hemen her yaştan her meslekten oyuncu adaylarının bir araya geldiği bir ortam amaçlıyor. Yerli ve yabancı, özenle seçilmiş oyunlarla kendi dilini, sahne estetiğini oluşturma çabaları da amaçlarından bir diğer.
Sahne yaşamı ile tanışmak, oyunlarda rol almak isteyenleri de kulüplerine bekliyorlar. Başvuru için adresleri: Mithatpaşa Caddesi No: 71 / 10 Kızılay – Ankara. Telefon: 0312 4320084 / 0507 3527488. Elektronik posta adresi ise: http.//www.ankarasut.org/
Haldun Taner’in yazdığı, Tamer Yılmaz’ın yönettiği, Mine Çayır ve Yunus Çördük’ün Dramaturg görevini üstlendiği oyunda rol alan isimler şöyle:
Neslihan Akdoğan, Kayhan Butçu, Emin Elibüyük, Deniz Kay, Selda Arslan Meçita, Ayşegül Sözeri, Taşkın F. Akman, Yunus Çördük, Beyzad Kasacı, Sedat Köse, Sibel Parlar, Kemal Tamer ve Osman Yurtkuran.
Aziz Elibüyük, Başar Bilglen, Mehmet Eren Uğurhan da topluluğu müzik grubunu oluşturuyor.