Türk düşmanı Joan Baez yine yapacağını yaptı

Amerikalı, bunak şarkıcı daha ziyade folk müzik icracısı Joan Baez, azılı bir Türk düşmanıdır. Ermeni kökenli Amerikalı bu yaşlı müzisyen yıllardan beri Türkiye’yi her vesile ile kötülemekten geri kalmamıştır.
İşte yaşlı şarkıcının eline beklediği bir fırsat daha geçmiş ve 12 Ağustos’ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceği konsere “Türkiye’de bugün gördüğüm kadar büyük ve öngörülemez tehlikeye başka bir yerde gördüğümden emin değilim. Pek çok kez savaş bölgelerine, diktatörlükle yönetilen ülkelere, sevil darbelerin yaşandığı yerlere gittim. Ama Türkiye gibi tehlikeli bir ülke görmedim. Hiçbir müzisyene buraya gitmelerini önermem” diyerek Türkiye’ye gelmekten vazgeçmiştir.
Yine bir Ermeni olan ihtiyar şarkıcı, şimdilik büyükelçilik yaptığı bilinen Charles Aznavor’da hayatı boyunca Türkiye’yi ve Türkleri kötülemek için elinden geleni yapmış ve halende “soykırım” deyip durmaktadır.
Oysa bugün güzel ülkemizde üç buçuk milyonu aşan bir ermeni toplumu bulunmakla, bunlarda her Türk vatandaşının sahip olduğu haklara sahiptirler. Okulları, tapınakları, hastaneleri, huzurevleri, malları mülkleri bulunmaktadır.
İşlerine gelmediği için ve de birer kukla oldukları için, tabii ki maddi çıkarlarını katarsak bu tip insanları ciddiye almamak gerekir.
İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın daveti üzerine ekibi ile Türkiye’ye gelmesi beklenen Amerika’da modası geçmiş yaşlı şarkıcının bu iptal kararı İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opçin’i fazlası ile üzmüşse de gerekli cevabı vermekte gecikmemiştir. Belli ki Pelin Opçin bu modası geçmiş yaşlı şarkıcıyı tanımamaktadır. Şayet Joan Baez yurdumuza gelse idi, burada yaratacağı bir skandal olay sonrası yine ağzından kan kusacaktı.
Pelin Opçin’e üzülmemesini bu yaşlı şarkıcının festivale hayrından ziyade zararının dokunacağını hatırlatırım. Türkiye konserini iptal eden yaşlı müzisyen Fransa’da, İngiltere’de, Amerika’da ve son olarak Almanya’da meydana gelen terör olaylarını görmeyecek kadar da cahil ve bilgisiz.
Deniz Seki’de köşeyi döndü:
5 Haziran 2017’de cezaevinden çıkacak olan şarkıcı Deniz Seki’nin ahı tutmuş olmalı ki kendisin yargılayıp hapse tıkan hakim ve savcıların bugün pek çoğu vatana ihanet suçlaması ile tutuklanmıştır.
Suçsuz olduğunu iddia eden Deniz Seki, daha öncede Avrupa insan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvurmuş, bu kuruluş Deniz Seki için nispeten olumlu bir cevap vermiştir. Hapse girdikten sonra var olma mücadelesine ara vermeyen ve var gücü ile zorlukları yenmeye çalışan Seki, cezaevine düşen sanatçının şöhreti biter, toplumdaki itibarını kaybeder, unutulur, parasız kalır, malını mülkünü satar denilse de tanınmış sanatçı hiç yılmamış.
Hapiste geçen günlerini değerlendirerek kitap yazmış, şarkı bestelemiş, şiirleri, pek çok bestekara ilham olmuş, hatta klip dahi çekmiştir. Maddi durumunu evini satarak idare eden Seki’ye, şans gülmüş ve ünlü ses bir şirketin 1.6 milyon liralık 20 konserlik bir teklife imza atmıştır.
Evet, bugün gün sayan beklide iyi halden dolayı 5 Haziran’dan öncede tahliyesi beklene Seki, cezaevinde yaptığı bu anlaşma ile her konser için 80 milyar lira alarak yirmi şehirde sahneye çıkacaktır. Cezaevinden daha ünlenmiş ve daha zenginleşmiş olarak çıkacak olan Deniz Seki, belki de 10 ay sonra aramızda olabilmesi de mümkün görülmektedir.
Zerrin Özer yeni bir albüm hazırlıyor:
Türk pop müzik dünyasının tartışmasız en güçlü sesi olan Zerrin Özen uzun zamandan beri üzerinde titizlikle durduğu yeni bir albümün son hazırlarını da tamamlamıştır. “Harbiden git” adlı albümü için geçen gün Eylül filmin Okmeydanı’nda bulunan stüdyoların da klip çekimini gerçekleştiren ünlü ses hem sağlına kavuşmanın ve de yeni müzik çalışmasının olumlu geçmesinden dolayı memnun olduğu görülmüştür.
TRT müzikte canlı yayınlanan programları ile milyonları ekran başına toplayan ünlü sanatçı bu çalışmalarını yaz boyu sürdürecektir.
Harika Avcı Sayın Cumhurbaşkanımızdan yardım istedi:
Başı bir türlü dertten kurtulmayan şarkıcı-oyuncu Harika Avcı’nın İstanbul Ulus’ta ki evi meçhul kişi veya kişilerce kurşun yağmuruna tutumlaştır. Daha önce bir otel odasında hayat arkadaşından daya yediği için, daha sonra kendisi ile aşk yaşadığını iddia eden bir genç ile başı derde giren Harika Avcı bir kez daha soluğu karakolda almıştır. Hayatının tehlikede olduğunu ileri süren sanatçı Sayın Cumhurbaşkanımızdan can güvenliğinin sağlanması için yardım talebinde bulunmuştur.
Sanatçı dostu olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Avcı’nın isteğine ilgisiz kalmayacağı tahmin edilmektedir.
Şahin ailesi bu beraberliğe karşı:
Ünlü bestekâr ve ses sanatçısı Selami Şahin’in oğlu Lider Şahin, bir süreden beri İrem Derici adlı ses sanatçısı ile birlikteliğini sürdürmektedir.
Alkolü biraz fazla seven Derici, bilindiği gibi geride bıraktığımız günlerde eşi Rıza Esendemir’den boşanmış, aradan kısa bir süre sonra Selami Şahin’in oğlu Lider’le beraber yaşamaya başlamıştır. Ailesinin şiddetle karşı çıkmasına rağmen genç Şahin, Derici ile bir kaz kez yurtdışına çıkmış, bu yakınlığını da İstanbul’da sürdürmeye başlamıştır.
Hafta içinde Arnavutköy’de bir lokantada alkolü fazla kaçıran sevgililer yine renkli basının sayfalarında yer almaktan kendilerini kurtaramamışlardır.
Kebapçının oğlu hamburgerci oldu:
Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in Derya Tuna’dan olma oğlu İdo uzun zamandan beri ayaklarının üzerinde durarak babasına yük olmaktan kurtulmuştur. Medyayı iyi kullanmasını bilen İdo saç rengi, giysileri ve yaşamı ile günlerin adamı olmayı başarmıştır.
Bilindiği gibi ünlü bir kebap zincirinin de sahibi olan İbrahim Tatlıses’in oğlu “Bu fiyatlara, bu lezzetlere aşığım” sloganı ile ünlü Mcdonalds’ın yeni reklam yüzü olmuştur.
Lezzet piyasasında ilgi ile izlenen bu reklamlar bazı meraklılara “Kebapçının oğlu Hamburgerci mi oldu?” sorusunu getirmiştir.
Ben babamın kebabını yerim. Ama yeri gelirse hamburger de yerim diyen İdo müzik çalışmalarına da aralıksız devam etmektedir. Klibi halen müzik yayını yapan birçok TV kanalında yer alan İdo şimdi de babasının yönetiminde yeni bir albüm hazırlığı içindedir.