Yenimahalle’de budanan ağaçlar vatandaşı ısıtıyor

Yenimahalle Belediyesi yaz aylarında ilçeyi yeşile boyamak için çalışırken kışın da boş durmuyor. Bir yandan park ve yeşil alanlarda kış çiçeklerini eken belediye ekipleri, parklar, yol kenarları ve sokak aralarındaki ağaçları da tek tek buduyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ağaçlardan elde edilen yaklaşık 300 ton odun vatandaşa yakacak olarak dağıtılıyor.
Kış şartlarının her geçen gün zorlaştığı günlerde soba ile ısınan dar gelirli ailelere destek olan ekipler, parklar, yol kenarları ve sokak aralarındaki ağaçların yere sarkan, kuruyan ve tehlike arz eden dallarını buduyor. Cadde ve sokaklarda aşağı sarkan ve elektrik telleri ile araçlara sürtünen dallar budanırken, budanan ağaçlardan elde edilen odunları, yakacak olarak dağıtarak dar gelirli ailelerin bütçelerine katkı yapılıyor.
Kapıya kadar hizmet
Budamalardan elde edilen yaklaşık 300 ton odun, Park Bahçeler Müdürlüğü’nde parçalanarak yakıma uygun hale getiriliyor. Paketlenerek dar gelirli ailelerin kapılarına bırakılan odunlarla evlerin bacası tütüyor.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hem ağaçların yazın daha güzel açması için hem de sokakları rahatlatmak için budama çalışmalarına devam ediyoruz. Budamalar sonunda elde edilen tonlarca odunu vatandaşlarımıza yakacak olarak dağıtıyoruz. Vatandaşın bütçesine ufak bir katkı dahi yapıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.
Soğuk kış aylarında belediyenin dağıttığı odunlarla ısınan vatandaşlar ise aile bütçelerine katkı sağlayan bu önemli hizmet için Yaşar’a teşekkür etti.