YENİMEK kurs merkezleri hayata bağlıyor

İrem Buse hastalığını yendi

HABER MERKEZİ – Kimini meslek sahibi yapan kimini sosyal hayata yeniden bağlayan kurslar, hastalara şifa da oluyor. YENİMEK Avcılar Kurs Merkezi’nde eğitim gören İrem Buse Ezgi, dikkat eksikliği ve hiperaktivite hastalığını, merkezde aldığı “Taş Bebek” kursu ile yendi.
Bilgisayar işletmenliği, İngilizce, işaret dili, okuma yazma, bağlama, gitar, yağlı boya resim, iğne oyası, tel kırma gibi birçok alanda uzman eğitmenler eşliğinde eğitimlerin verildiği Avcılar Kurs Merkezi’nden faydalanan 11 yaşındaki İrem, “Rahatsızlığım okulda aldığım dersler sırasında odaklanmama ve evde ders çalışırken konuları anlamama engel oluyordu. Mahallemizde açılan kurs merkezinde aldığım eğitimler ve etkinlikler hastalıktan kurtulmama yardımcı oldu. Kurs merkezinde eğitim veren öğretmenlerime ve büyüklerime teşekkür ediyorum” dedi.
“Artık kızımın yüzü gülüyor”
Kızının tedavi süreci nedeniyle neşesini kaybettiğini belirten Anne Nuray Ezgi, “Kızım için ne yaparsam yapayım yüzü gülmüyordu. Hastalığından dolayı agresif bir yapısı vardı ve odaklanamama sorunu yaşıyordu. Bu durum derslerinde başarısız olmasına sebep oluyordu. Onlarca doktora götürdüm ve farklı tedavi çeşitleri denendi fakat etki göstermedi. Mahallemizde açılan kurs merkezine getirdikten sonra hayatımızda çok şey değişti. Çocuğum okulunda sınıf birincisi oldu. Aldığı eğitimler, bedensel ve ruhsal gelişiminde büyük katkı sağladı. Merkezde eğitim veren öğretmeni Pınar Hanım ona çok ilgi gösteriyor ve kızım onu çok seviyor” dedi.