Haber Merkezi - Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye ile İstanbul'daki Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde görüştü.

Heyetler arası görüşmede MİT Başkanı İbrahim Kalın, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı.

Erdoğan, 17 Nisan’da AKP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, İsrail saldırıları sonucunda çocuklarını ve torunlarını yitiren Haniye ile telefonda görüştüğünü ve hafta sonu kendisiyle bir araya geleceğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı konuşmada Hamas’ı Kuvayı Milliye’ye benzetmiş, Haniye için de “Filistin davasının lideri” yorumunda bulunmuştu.

CHP İstanbul İl Örgütü'nden "Hemen şimdi, Filistin’de barış" çağrısı CHP İstanbul İl Örgütü'nden "Hemen şimdi, Filistin’de barış" çağrısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Nisan günü gazetecilerin Haniye ziyaretinin gündemine ilişkin sorularını yanıtsız bırakarak “Gündemi biz Sayın Haniye ile kendi aramızda tutalım ve ona göre adımlarımızı atalım” cevabını vermişti.

Muhabir: Haber Merkezi