Haber Merkezi - Van'da Yüksek Seçim Kurulu'nun DEM Parti adayı yerine AKP adayını belediye başkanı olarak belirlemesine  CHP'nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanı" olarak hitap ederek, "BOP Eşbaşkanı ateşle oynuyorsun. Bu ülkenin temelleri demokrasi üzerine kuruldu. Sen değil, efendilerin gelse bunu değiştirmeyecek. Van halkı kararını verdi, sana da halt etmek düşer. Çocuklarının ve Van halkının yüzüne bakabilme fırsatını kaçırma" eleştirisinde bulundu. 

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

BOP Eşbaşkanı ateşle oynuyorsun. Bu ülkenin temelleri demokrasi üzerine kuruldu. Sen değil, efendilerin gelse bunu değiştirmeyecek. Van halkı kararını verdi, sana da halt etmek düşer. Demokrasinin ve adaletin gereğini yap kazanana mazbatasını ver! Senin şahsında arkandaki karanlık güçlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti; laik, demokratik bir hukuk Devletidir, bunu asla değiştiremeyeceksiniz! Abdulahat Arvas sanada iki çift lafım var. Şerefli ol ve eline tutuşturdukları kağıt parçasını derhal yırt at! At ki Van'da alnı açık gezebilesin. Çocuklarının ve Van halkının yüzüne bakabilme fırsatını kaçırma!"

İBB’den 23 Nisan’da süslemelerle mesaj: Furkan bağırarak konuşma İBB’den 23 Nisan’da süslemelerle mesaj: Furkan bağırarak konuşma

31 Mart yerel seçimlerinde seçilme hakkı geri alınan DEM Parti Belediye Başkan adayı Abdullah Zeydan'ın yerine; seçimi kaybeden AKP adayı Abdulahat Arvas'a mazbata verilmişti.