Haber Merkezi - CHP'nin Hatay'dan yeniden aday göstermesi eleştirilerine yanıt veen Lütfü Savaşi kentte yapılan dört ankette de önde çıktığını ve halkın kendisini onore ettiğini söyledi. Savaş, "Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var" sözlerini kullandı.

TGRT Haber'de Gülden Kalecik Demirtaş'ın konuğu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Lütfü Savaş, tartışmalı adaylık sürecini ve 6 Şubat depremleri ile ilgili soruları yanıtladı. 

CHP’nin kongre sürecinde eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini ifade eden Savaş, “Özgür Bey’i de destekleyen taraf da vardı. Bizi onore eden açıklamaları da oldu. Yapılan 4 ankette önde çıktık. Beni tekrar seçmen beni onurlandırdı. Şu bir gerçek ki; Biz Hatay için ve Hatay’ı yeniden ayağa kaldırmak için aday olduk. Tabi ki aday adaylığı sürecinde herkes rüştünü ortaya koyabilir. Partimiz beni seçtiği için Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Birileri ‘ben aday olayım’ diyenler benim adaylığımı geri çekmemi istiyorlar” dedi. 

Koç Grubu, İmamoğlu iddialarına yanıt verdi Koç Grubu, İmamoğlu iddialarına yanıt verdi

"CHP'de fazla demokrasi var"

Lütfü Savaş sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsan geçmişiyle yaşar. Hangi güzelliklerle birliktelerse onlarla ilerlerler. Sayın Kılıçdaroğlu beni aday göstermek istedi. PM’den ben ‘hayır’ oyuyla çıktım ama Kemal Bey beni kendisi aday gösterdi. Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP’de fazla demokrasi var. Hatay Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yummadan önce Hatay’ı coğrafyamıza armağan etmişti. O yüzden benim gibi ulusal hassasiyeti olan birinin aday olması daha mantıklı.

Parti disiplini olması lazım. İktidar partisinde bir kişi konuşuyor, bizde de herkes konuşuyor. Aslında bunun ortası bulunması lazım. Ben aday adaylığı sürecimde Genel Merkez’e sadece bir defa ‘hayırlı olsun’ ziyaretine gittim. Genel Başkanımız ‘geçmiş olsun’ ziyaretine geldi. Hatay’dan ben Ankara’daki olayları çok yakın takip edemiyorum. Bizde bu konular çok rahat konuşuluyor."

Editör: Web Editör4