Haber Merkezi - Amerikan Basketbol liglerinden sorumlu NBA, Charlotte Hornets'in yıldız guardı LaMelo Ball'nun boynundaki dövmeyi kapattırdı. ESPN'in haberine göre, NBA ve Ball'un geçtiğimiz haftalarda dövmeyle ilgili görüşmeler yaptığını ve Ball'un salı günü Charlotte Hornets'un aldığı Miami mağlubiyetinden önce lig cezalarından kaçınmak için dövmeyi kapatmaya başladığını söyledi.

Cuma gecesi Milwaukee'ye karşı oynanan sezon içi turnuva maçında da dövmesini kapattı. NBA yönetimi LaMelo Ball'un dövmesindeki "LF" harflerinin  "La France" markasını çağrıştırdığını söyledi. LaMelo Ball ise bu dövmenin markayla ilgisi olmadığını, amcasının göbek adının baş harflerini temsil ettiğini açıkladı.

İsrail'in aşırı sağcı bakanı "Gazze'yi ezmeliyiz" dedi İsrail'in aşırı sağcı bakanı "Gazze'yi ezmeliyiz" dedi

wQLsBrts40aGZvnobzVZ8w

NBA sözcüsü Tim Frank  "Toplu iş sözleşmesi uyarınca, oyuncuların maçlar sırasında vücutlarında veya saçlarında ticari logolar veya kurumsal amblemler bulundurmaları yasaktır. Bu kuralı, amacına uygun olarak ve oyuncuların kendilerini ticari olmayan bir şekilde ifade etme çabalarını dikkate alarak makul bir şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Ancak LaMelo Ball'un boynundaki dövme kuralı açık bir şekilde ihlal ediyor ve dolayısıyla bunu kapatması gerekiyor." dedi. LaMelo'nun ağabeyi Lonzo Ball'a da 2018 yılında NBA yönetimi benzer bir yasak getirilmişti.