TBMM Başkanvekili Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında konuştu: TBMM Başkanvekili Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığında konuştu:
Haber: Bilgesu Erdem

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşme sonrası kameraların karşısına geçti. Zafer Partisi Genel Merkezi önünde yapılan basın toplantısında; Özdağ, Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu "Türkiye'nin geleceği açısından her bir genel partiye sorumluluklar düşüyor. Biz de bu çerçevede güzel bir görüşme gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

"Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkının fakirleşmesini engelleyemeyiz. 14 Mayıs seçimlerine giderken Zafer Partisi olarak sığınmacıların vatanlarına geri gönderilmesi için seçmene bir çağrıda bulunduk." diyen Özdağ ise, "İkinci tur için Numan Kurtulmuş gelip bizden destek istedi. Ancak Kurtulmuş'un ifadelerinde sığınmacıların vatanlarına dönmesi için bir politika yer almadı. Kemal Kılıçdaroğlu ile de bir fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunda Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Ne olmuştu?

Seçimlerde yüzde 5,2 oy oranına ulaşan Sinan Oğan dün düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ikinci turda desteğini açıklamış, ardından Ümit Özdağ “Sinan Oğan’ın açıklaması sadece kendi politik tercihidir” demişti.