Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi

Haber Merkezi - Trabzonspor Kulübü tarafından, geçtiğimiz hafta yaşanan olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından tutuklanan taraftarlar hakkında bir açıklama yapıldı. Bordo-mavili ekip, yaptığı açıklamada, henüz somut bir gelişme yaşanmadığını belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"17 Mart 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakası sonrası uzatılan gözaltı süresi sonucunda 13 taraftarımızın 5’inin basit yaralamaya teşebbüs ve yasak alanlara girme suçlarından tutuklanmasına karar verilmesinin üzerinden tam 7 gün geçti.

Haksız ve hukuka aykırı tutuklama kararlarına karşı yapılan itirazlar reddedilmiş olup haksız ve mesnetsiz tutukluluk süreci devam etmektedir. Ancak aynı soruşturma dosyası üzerinden ve yine aynı taraftarlarımızca Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetler ile ilgili olarak ise henüz somut bir gelişme olmamıştır.

Haksız bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan tutuklanan taraftarlarımızın bir an evvel serbest bırakılmasını, adaletin herkese eşit şekilde tecelli ettirilmesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz."

83Ap Dn R H0 Cad2Jxbtj A A