Altındağ Beşikkaya’daki okul inşaatı hızla ilerliyor

ANKARA – Çocukların daha iyi şartlarda eğitim görmesini amaçlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Altındağ’a daha önce 11 anaokulu, 16 gençlik merkezi ve onlarca kültür merkezi kazandıran Başkan Tiryaki, geleceği sağlam temeller üzerine kurmak için önemli adımlar atıyor. Başkan Tiryaki önderliğinde kısa süre önce yapımına başlanan Beşikkaya Mahallesi’ndeki okul, bu durumun en önemli göstergelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

32 derslikli okul

Altındağ Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altındağ Belediyesi arasında imzalanan protokolle Beşikkaya Mahallesi’nde yapımına başlanan lise inşaatı hızla yükseliyor. 4 laboratuvarın, 1 kütüphanenin, 1 yemekhanenin, 1 tiyatro salonunun ve bir de çok amaçlı konferans salonunun yer alacağı 32 derslikli okul, en modern koşullarda eğitim verecek. Gelecek yıl tamamlanması beklenen 5 katlı okul, bölgenin önemli bir ihtiyacını giderecek.

9 milyon TL’lik dev yatırım

Okul için 9 milyon TL’lik kaynak ayırdıklarının altını çizen Başkan Tiryaki, belediyenin görev alanına girmemesine rağmen, Altındağ’ın öncelikli ihtiyaçlarını çok önemsediklerini aktardı. Temel eğitim kadar, okul öncesi eğitim ve yaşam boyu eğitim çalışmalarını da kapsayan büyük bir eğitim kampanyası yürüttüklerini söyleyen Başkan Tiryaki, Altındağ’da bunun meyvelerinin önümüzdeki yıllarda alınacağını belirtti.