Büyülü Orman’dan Kadınlar Günü etkinliği

Yoga, farkındalık, meditasyon ve şifa çemberi olarak ruhsal, bedensel ve kişisel gelişim alanlarında hizmet veren Büyülü Orman, 8 Mart Kadınlar Günü için Ankaralı kadınlara ücretsiz olarak ruhsal arınma etkinliği düzenliyor

DİCLE KAVAK EKMEKCİ –  Yıkıcı erilin bencillik, hırs, rekabet, hep banacılık, duygular yerine sebep sonuç ilişkilerinin altının çizen ve bütünsellik yerine parçalara bölen özellikleri nedeniyle, dünyada savaşlar, açlık, suç işleme oranları, bozuk yönetim şekillerinin ilerlediği düşüncesi inancıyla hareket eden Büyülü Orman ailesi, kadınlar gününü kadınları şifalandırarak kutlamanın en iyi yol olacağını düşünüyor.
8 Mart Kadınlar Günü etkinliğine katılmak isteyen herkese kapılarını açan Büyülü Orman, bu özel günde kadınlara “Dünya anamızın yeni bir boyuta atladığı şu dönemde artık bu modası geçmiş özelliklerin acilen iyileştirilmesi, şifalandırılması gerekmektedir. Gezegenimizin sağlıklı dişil enerji tarafından kurtarılacağı çok çeşitli kaynaklarca duyurulmaktadır. İvedi bir şekilde dişilin merhamet, hoşgörü, sevgi, yaratıcılık, bütünleyicilik, birleştiricilik gibi özelliklerine ihtiyaç vardır. Hatta yine bin yıllardır aranan kutsal kasenin de dişi enerji olduğuna dair hiç de göz ardı edilmeyecek kaynaklardan yapılan açıklamalar mevcuttur” çağrısında bulunuyor.
Dişi öze dönüş ile arınma
Hem kadınlarda hem de erkeklerde dişil ve eril enerji aktif olmakla birlikte kadınların feminen alanda daha çok merkezlenmekte olduğuna inanılıyor. Bu merkezlenmenin ise dengesinin aşıldığı düşünülüyor. “Kadınlar eril yanlarını parlattıkça, bu durum ataerkil düzen içerisinde daha çok kabul görmüş, böylece dişi özlerinden uzaklaşmış hatta küçümseyip reddetmişlerdir” deniliyor.
Tüm bu bilgilerin ışığında, dişi enerjisini kullanarak 8 Mart Kadınlar Günü’nünü “kızkardeşlik çemberi” içerisinde kutlamak ve kadınlar olarak şifalanmak üzere Büyülü Orman ücretsiz etkinlik sunuyor.
Büyülü Orman’ı hayata geçiren Banu Shakti Metya gazetemize yaptığı açıklamada tüm kadınlara çağrıda bulunduklarını belirterek, “Sevgili kadınlar, çağrımız sizedir. Sevgili gezegenimiz ve varlıkları, bin yıllardır süren ataerkil düzen içerisinde sadece erkekler tarafından değil tüm cinsler tarafından kullanılan yıkıcı eril enerji nedeniyle her anlamda acı çekmektedir. 8 Mart’ı “kızkardeşlik çemberi”nin güvenli alanında kutlamaktan daha şahane bir yol düşünemiyoruz. Çağrıyı alan tüm kadınları bekliyoruz” diye konuştu.
Kadınların dişi özlerine uyanmaları ve sahip çıkmaları gerektiğini düşünen Büyülü Orman ailesi, 8 Mart Kadınlar Günü’nde düzenleyeceği etkinlik, Mudita Günce’nin yürüttüğü nefes ve yoga bölümünün ardından Shakti Banu’nun yönettiği meditasyon ile devam edecek. Rahim aktivasyonu ve dişil-eril dengeleme aşamalarını içeren meditasyona gelirken, ufak bir defter ile ayakkabıların çıkarılması gerektiğinden patik getirilmesi zorunlu tutuluyor. Diğer yandan katılımcılar ücretsiz olan kadınlar günü etkinliğinde isteğe bağlı olarak, alma verme dengesini korumak adına paylaşmak için yiyecek bir şeyler getirebilecekler.