FETÖ’ye karşı operasyona Keçiören Belediyesi destek verdi


Halkın seçtiği hükümeti devirmek amacıyla darbe girişiminde bulunan FETÖ terör örgütüne yönelik operasyonlar sürüyor. Keçiören’de FETÖ terör örgütüne ait 8 eğitim kurumu kapatılırken, Keçiören Belediyesi de operasyona araç desteği sağladı. 

Keçiören Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Keçiören Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü’nün durum tespit çalışmasının ardından resmi kurumlara verilen bilginin ardından, Keçiören ilçe sınırları içerisinde bulunan 8 eğitim kurumu ve öğrenci yurdu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kapatıldı. Kapatılan eğitim kurumlarının tabelaları Keçiören Belediyesi’ne ait vinçlerin yardımıyla söküldü.
Operasyon kapsamında Özel Cemal Şaşmaz Fen Lisesi ve Koleji, Özel Evren Ortaokulu ve İlkokulu, Özel İbrahim Avcı İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Genç Evren Ortaokulu, Özel Etlik Tuğra Temel Lisesi, Özel Hacı İsmail Çatak Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu, Özel Hacı Nuri Koç Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu ve Özel Dosya Ortaokulu ve Lisesi’nin faaliyetlerine son verildi.