Son teknoloji araçlarla Ankara’nın yolları tertemiz

ANKARA – Ankara Büyükşehir Belediyesi, tertemiz ve pırıl pırıl bir Başkent için araç filosunu güçlendirdi. Yol temizliğinde kullanılmak üzere 10 yeni aracı daha temizlik filosuna katan Büyükşehir Belediyesi, yeni araçlarla Başkent sokaklarında temizlik çalışmalarına başladı.
8 metreküplük çöp toplama kapasitesine sahip, son teknoloji ve yüksek emişli süpürme gücüne sahip araçlarla yol ve kaldırım kenarı temizliğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, cadde, bulvar ve meydanlardaki temizlik çalışmalarını hızlandırdı.
24 SAAT TEMİZLİK
Yayalar kadar sürücülerin de daha temiz bir Başkent’te hayatlarını sürdürebilmeleri, gönül rahatlığıyla sokaklara çıkabilmelerini temin etmek amacıyla çalışan temizlik ekipleri, 24 saat esasına dayalı çalışıyor.
Temizlik filosuna katılan 2018 model 10 ayrı aracı etkin şekilde kullanmaya başladıklarını belirten yetkililer, “Her zaman ev temizliğinde bir Başkent için uğraşıyoruz. Nasıl evlerimize yeni süpürgeler, yıkama araçları alıyorsak, biz de Ankara’mızı evimiz gibi düşünüyor ve araçlarımızı yenilemeye çalışıyoruz. Yeni araçlar sayesinde hem hijyeni artırıyoruz hem de hızlı ve az maliyetli temizlik yapabiliyoruz” dediler.