Yenimahalleli 500 çocuk erkekliğe adım attı

Yenimahalle Belediyesi, Medical Park ve Turgut Özal Üniversitesi’nin de katkılarıyla maddi imkanları kısıtlı olan ailelerin 3-10 yaşları arasındaki çocuklarını ücretsiz olarak sünnet ettirdi. 500 çocuğun sünnetleri hijyenik koşullarda ve uzman doktorlar tarafından yaptırıldı.

Sünnetlerin başladığı ilk gün Belediye Başkanı Fethi Yaşar da çocukları ve ailelerini yalnız bırakmadı, ilk sünnet çocuğunun kirveliğini yaptı.

Yenimahalle Belediyesi’ne başvuran 500 çocuktan 200’ü Medical Park Hastanesi’nde, 300’ü de Turgut Özal Üniversitesi Hastanesi’nde profesyonel ellerde erkekliğe ilk adımını attı.

Fethi Dede kirve oldu

Sünnet operasyonunun yapıldığı odalar çocuklar için süslenirken, palyaçolar da çocuklar ile yakından ilgilenerek korkmamalarını sağladı. Sünnet olacak çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Yaşar, çocuklara korkmamaları konusunda telkinde bulundu ve ilk sünnet çocuğunun kirveliğini yaptı.

Sünnet kampanyasının, sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu kaydeden Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir zihniyetle hizmet ediyoruz. Dar gelirli ailelerimizin çocuklarını sünnet ettirerek onlara biraz olsun destek olmaya çalışıyoruz. Bu konuda bize destek olan ve çocuklarımıza sahip çıkan hastane yönetimlerine ve personellerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ücretsiz sünnet hizmetinden duydukları memnuniyetlerini dile getiren aileler ile sohbet eden Yaşar, sünnet çocukları için Temmuz ayı sonunda sürprizlerle dolu büyük bir sünnet şöleni düzenleneceğinin de müjdesini verdi.