Gitti gidiyor misali; finaller adına umutsuzluğa kapılmışken Milliler; Vincenzo Montella’nın dokunuşuyla bir anda Euro 2024’de buldu kendini… 
Alınan son iki maçtaki 6 puanla birlikte ulaşılan 16 puan ve gurup liderliği, finallerin ötesinde özgüven de getirdi Millilere… 
A Milli Futbol Takımı artık, her ne sonuç olursa olsun, kafasını takmadığı finallere adını yazdırmanın gururuyla göğsünü gere gere çıkacak guruptaki bu son oynayacağı Galler’in karşısına. 
Öncelikle düşünmesi gereken hesabı tuturma aadına, defter kalem peşindeki Galler olacak karşılaşma öncesinde… Hırvatistan ile birlikte öyle bir yarışa girdiler ki; bu hesabı tutmaya defter kalem de yetişmez. 
Kimin hesabı olursa olsun; yeter ki; Millilerin hesabın ötesinde moralleri yerinde olsun… Maç skoruna göre değil kazanıp kaybetmek… Zaten istidğini almış bir A Milli Futbol Takımı var. Keza; Guruptaki son maçlar öncesinde gerek Hırvatistan gerekse Galler, bu karşılaşmaları kayıpsız geçmek isteyecektir.
Her iki ülke takımı son maça doğru koşarken, Euro 2024 finalleri için, Türkiye, Almanya ile deplasmanda çok ciddi bir karşılaşma oynayacak bugün… Adeta Salı günkü Galler maçının da provası olacak bu.
Bugün hazırlık maçında Almanya karşısına çıkacak olan Milliler, finallere katılmanın sağladığı özgüvenle Salı günü de Galler’i gafil avlayabilir. Aslında rakibin gafletinden öte son oynanan iki maçtaki performans ta bunun için fazlası ile yeterli.
Alınacak son maçtaki 3 puan ile birlikte 19 puana ulaşan Milliler; iki maçını da kazandığı farz edilen Galler ve Hırvatistan’ın gurdup lidrerliği hallerini de suya düşürür… Hayal kurup ve peşinden koştuğu Euro 2024 finalleri için gurup lideri olarak gitmenin gururu yaşamakta var sonuçta. 
Hem bu gururu yaşamak ve yaşatmak, hemde ülke puanın artırıp sırılamada yer bulmak adına, Almanya karşısında sergilenecek iyi oyununla, Galler karşısına galibiyet parolasıyla çıkacak olan Milliler, bunu fazlası ile başaracak özgüvene de sahip artık…