İpekyolu Film Festivali'nin Emek Ödülü, Feyzi Tuna'ya verilecek İpekyolu Film Festivali'nin Emek Ödülü, Feyzi Tuna'ya verilecek

Haber Merkezi - Ankara'da bulunan Genç Akademi Kafe Sıhhiye’de, Dünya Sinema Günü dolayısıyla Yönetmen ve Yapımcı Onur Tan konuk edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen söyleşiyle bir çok genç sinemasever katıldı. Ünlü Yönetmen Onur Tan gençlerin yoğun ilgi gösterdiği “Sinemaya Dair” konulu söyleşide sinemanın gücünü ve deneyimlerini aktardı.

KRC_1317

Tecrübelerini gençlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Tan, “Ankara’da olduğum için çok mutluyum. Hiç beklemediğim şekilde muazzam bir ortamla karşılaştım. Büyükşehir Belediyesinin gençlere yaptığı bu yatırım, öğrencilerin buradan ücretsiz bir şekilde yararlanabilmesi gerçekten çok hoşuma gitti. Gençlere hayallerinin peşinde koşmalarını tavsiye ediyorum. Maalesef özellikle pandemiden sonra yaşam koşulları zor olan bir ülkede yaşıyoruz. Panik yapmadan hayallerinin peşinden giderek başaracaklarına inanıyorum. Doğru karar tecrübe ister, tecrübe ise yanlış kararlardan oluşur. Genciz hepimizin zaman zaman hatalı, yanlış kararlarımız olacaktır ama bu kararlar bize tecrübe olarak geri döndüğünde gençlerin başarıyı yakalayacağını düşünüyorum” diye konuştu.  

KRC_1227